Máte rádi léto a teplo? Vaše džíny ne. Proč?

Kdo by neměl rád teplo, že? Když je venku hezky, jdeme k vodě nebo na drink do našeho oblíbeného podniku. Ale 30°C a více je i pro nás většinou příliš. A co potom pro džíny?

Tropická třicítka je strop

Stejně jako nám bývá občas až příliš teplo, tak naším džínám vyšší teploty doslova nesvědčí. 30°C je pro ně ideální teplota, nikdy bychom je neměli prát ve vyšší teplotě. Tehdy se totiž vlákna látky srážejí a ztrácejí svoji odolnost a v čím vyšší teplotě, tím logicky více. To samé platí i o barvě vašich kalhot. Častějším praním v příliš teplé vodě džíny zbytečně ztrácejí svoji původní barvu a to je škoda.

Raději bez sušičky

Sušička je krásná věc a je určitě dobrým pomocníkem mnoha žen. Dokáže nahradit prádelní šňůry a také ušetří mnoho vrásek na čele z nikdy nekončícího žehlení. Na druhou stranu ale v sušičce bývá mezi 50 a 70 stupni Celsia a to už je opravdu příliš.

Stín lepší než slunce

Stejně jako džíny nemají rády teplou vodu v pračce nebo horký vzduch v sušičce, tak ani se sluncem nebudou nejlepší kamarádi. Na slunci totiž mají tendenci rychleji vyšisovat a tím rychleji ztrácet svoji barvu. Takže je rozhodně lepší je vyvěsit raději ve stínu nebo uvnitř bytu.

Já vím, já vím. Vypadá to na samé zákazy a příkazy… Ale pokud své džíny máte rádi a chcete, aby vám vydržely co nejdéle, je to jen pár jednoduchých rad, které za to podle mě rozhodně stojí.

Tak ať vám džíny slouží!

Další články, které by vás mohly zajímat

Pánské džíny selvedge denim rife na míru

Příběh o sashiko metodě

Asi to znáte, jednou za čas vás přepadne chuť vyzkoušet něco nového. Když jsem před pár týdny objevil tzv. sashiko, tedy japonskou metodu vyšívání, hned jsem věděl, že to musíme dostat na naše džíny. A protože máme v Česku známé zlaté české ručičky, nebyl důvod chodit za hranice, i zde máme “japonské” české mistry této techniky. A výsledek je na stole – džíny na míru Sashiko selvedge denim

Představujeme vám naše klienty

Chtěli jsme to udělat už dávno, ukázat vám naši práci prostřednictvím našich klientů. Proto jsme na konci listopadu udělali pár fotek, zavzpomínali, co jsme spolu zažili a probrali pár věcí z jejich životů.

Džíny. Příběh montérek, které dobyly svět

Džíny původně vznikly jako pracovní oblečení pro tvrdou práci amerických dělníků, horníků nebo farmářů. Byly praktické, z pořádné látky a něco vydržely. A to také díky měděným nýtům, se kterými v roce 1871 za Levi Straussem přišel Lotyšan Jacob W. Davis, protože mu chybělo rovných 68 dolarů, aby sám zaplatil potřebný patent. Všiml si, že se kapsy v rozích příliš brzy trhají a tak přišel s řešením.

Máte denimové přání?

Napište nám ho. My se ho pokusíme splnit.

    Zavřít

    Přejete si dárkový poukaz?

    Napište nám a o zbytek se postaráme my.

      Zavřít