Přednáška na VŠE o podnikání

Včera jsem měl poosmé přednášku na VŠE. Tentokrát opět po Zoomu, opět s vírou, že příště to bude „face-to-face“ a opět to bylo super. Ještě před pár lety jsem si říkal, proč tam ti podnikatelé a manažeři chodí, když je jejich čas tak drahý. Ale dneska tomu naprosto rozumím. Ten pocit, kdy člověk může „dát zpět“, je prostě k nezaplacení! Každý z nás něco umí a přitom stačí tak málo, aby to někoho inspirovalo a posunulo dál. Naštěstí je mezi námi tolik lidí, kteří to dělají. 

A o čem jsme se bavili?

  • že začít podnikat se dá v čemkoliv, jen to chce zápal a odhodlání 
  • jak přijít na nápad – třeba „okopírováním“ něčeho, co funguje ve světě nebo hledáním podnětů v našem okolí, kdy každý má nějaký „problém“ 🙂 
  • nebo jak důležitá je podpora okolí (rodiny, učitelů, mentorů) a opak prohlášení typu „To nedáš. Je to příliš riskantní. Dobře se uč, aby sis našel dobré zaměstnání.“ apod.

Mně osobně dává velký smysl podporovat ty, co o podnikání přemýšlí, ať to prostě vyzkouší a uvidí. Ano, v dnešní době dostává řada podnikatelů jednu facku za druhou, ale v každém případě naše země všechny tyhle malé a střední firmy potřebuje a potřebovat bude. Čím víc lidí si to minimálně vyzkouší, tím líp. Čím víc se jich nevzdá a uspěje a pak podpoří ty další, tím dvakrát líp. 

Další články, které by vás mohly zajímat

Jack Daniels Jeans Jiří Roth Patrik Diamant Esquire

Článek v Esquire

Zdá se mi to jako roky, ale reálně je to pár měsíců zpět. V rámci podzimní spolupráce s Jackem Danielsem jsme se domluvili na rozhovoru pro Esquire. S šéfredaktorem Jirkou Rothem jsme se už kdysi dávno viděli, protože jsme spolu dávali skupinový rozhovor pro Cosmopolitan.

2 roky s džíny na míru. Jaké byly?

Zdá se to neuvěřitelné, ale jsou to přesně dva roky, co mě napadlo ušít si džíny na míru. Už mě fakt nebavilo chodit do obchoďáků, zkoušet, zkoušet, zase zkoušet a odcházet s prázdnou. 12.12.2015 jsem začal psát příběh džínů na míru.

Džíny. Příběh montérek, které dobyly svět

Džíny původně vznikly jako pracovní oblečení pro tvrdou práci amerických dělníků, horníků nebo farmářů. Byly praktické, z pořádné látky a něco vydržely. A to také díky měděným nýtům, se kterými v roce 1871 za Levi Straussem přišel Lotyšan Jacob W. Davis, protože mu chybělo rovných 68 dolarů, aby sám zaplatil potřebný patent. Všiml si, že se kapsy v rozích příliš brzy trhají a tak přišel s řešením.

Máte denimové přání?

Napište nám ho. My se ho pokusíme splnit.

    Zavřít

    Přejete si dárkový poukaz?

    Napište nám a o zbytek se postaráme my.

      Zavřít