Jak jsem řešil problém. A začal psát džínový příběh

12. prosince 2015. To datum si pamatuju. Dokonale přesně. Nuda. Nemoc. Hlava plná myšlenek. Kromě těch životních, přišla i jedna zdánlivě nedůležitá. Paradoxně přesně ta, která mi v blízké budoucnosti určila směr jízdy.

Chtěl jsem skvělé džíny a věřil, že nejsem sám. Opustil jsem své místo v korporátu a skočil po hlavě do světa denimu.

Problémy prý neexistují. Jsou to výzvy. Sehnat dobře padnoucí pánské džíny patří do kategorie velkých výzev. Obtěžkáni několika konfekčními kusy se plahočíme do kabinky. Pot kape z čela a negativní vibrace rezonují. První džíny nesedí přes stehna. Druhé odstávají v pase. Ve třetích by velká voda olízla kotníky. Máte podobnou zkušenost? Rozhodl jsem se, že odejdu z korporátu a najdu řešení. Řešení, jemuž jsem věřil, kterým jsem se inspiroval v Londýně, New Yorku a Berlíně. To, které si zaslouží každý muž toužící po dokonale padnoucích pánských kalhotách z denimu.

První džíny jsem připravoval několik měsíců. S prvním klientem jsem od té doby nejlepší kamarád. Překvapivě.

Nebylo to jednoduché. Učil jsem se za pochodu od zkušenějších a nepřestávám, protože učení je to, co mě posouvá dál. I můj byznys. Téměř rok jsem hledal nejdokonalejší selvedge denim z Japonska. Nejšikovnější krejčovské mistry tady v České republice. Ladil kvalitu střihu. Vymýšlel možnosti customizace, aby každé džíny byly unikátní – do posledního knoflíku. Vše tak, abych dal život džínům, které se skvěle přizpůsobí postavě. Džínům, které budou slušet jen vám.

Dnes se vší pokorou i sebevědomím říkám, že pod značkou Patrik Diamant ušijeme džíny i vám. Přijďte a staňte se spoluautorem svých příštích džín. Buďte vzorem.

Máte denimové přání?

Napište nám ho. My se ho pokusíme splnit.

Zavřít

Přejete si dárkový poukaz?

Napište nám a o zbytek se postaráme my.

Zavřít