Miluju RAW. Teda ne raw food, ale raw denim

Znáte raw food? To jídlo ve své syrové podobě, které neprošlo tepelnou úpravou? I ve světě denimu existuje “raw”. Jsou to džíny také ve své syrové podobě, tedy neprané, nevyšisované, neděravé. Vlastně hodně ne. Ale já naopak říkám jedno velké ANO.

Džíny byly původně pracovním nástrojem horníků, dřevorubců nebo kovbojů. Ušily se a šly do práce. Udělala se na nich díra? Tak se zašily. Udělala se větší díra? Tak přišla na řadu záplata. Utrhlo se poutko? Tak se znovu přišilo….

Raw je návrat k přirozenosti a originalitě.

Džíny, které si běžně koupíte v konfekci rozhodně nebudou raw. Běžné džíny po ušití putují do pračky a před tím se ještě “zkrášlují” různými dírami, prodřením nebo šisováním. To je to, co se dříve horníkům, dřevorubcům nebo kovbojům dělo přirozeně a dnes se to kopíruje. Ano, je to krásné, ale podle mě jen do doby, dokud nepoznáte raw denim, to je jiný svět. Svět, kde se prodření, šisování a díry dělají přirozeně. Je to návrat ke kořenům, k přirozenosti a originalitě.

5. kapsička. Nové vs. 4 měsíce nošené

Nepotkám člověka se stejnými džínami

Na raw denimu se mi líbí, jak se jejich vzhled postupně mění. Už po prvním nošení je znát, že se džíny začínají tvarovat. Hlavně na zadní části kolen a v rozkroku je to vidět hned. Čím déle je nosíte, tím více je máte rádi, protože ze “strohé” modré se stávají naprostým originálem. Modrá už nikdy nebude jako dřív. A i kdybych vám a někomu dalšímu ušil přesně ty stejné džíny, po pár měsících nošení budou vypadat úplně jinak.

Jeden z mých zákazníků mě poprosil, ať mu udělám přesně ty džíny, ve kterých jsem za ním přišel. A proto vám můžu ukázat, jak se džíny po 4 měsících změnily.

Stejná látka, stejné prošití. Nové vs. 4 měsíce nošené

4 měsíce bez praní

Základní pravidlo zní 6 měsíců neprat. Držím to držím 4 měsíce 🙂 V tramvaji se okolo mě zatím netvoří bezletová zóna, na to mám pár fíglů.

Prvních 6 měsíců je pro správné vyšisování nezbytnost. Raw denim v sobě ukrývá více barviva, která se postupným nošením odstraňuje. To proto jsou některá místa světlejší, zatímco jiná tmavší. Kdybych džíny vypral před 1. nošení, zesvětlaly by všude. Ale to byla velká škoda.

Vyšisování na zadní straně kolen. Nové vs. 4 měsíce nošené

Raw denim je životní styl. Stejně jako pro někoho raw food.


Warning: preg_split() expects parameter 2 to be string, array given in /hosting/www/patrikdiamant.cz/www/wp-content/plugins/zalomeni/zalomeni.php on line 322

Další články, které by vás mohly zajímat


Notice: Undefined variable: relevantArticles in /hosting/www/patrikdiamant.cz/www/wp-content/themes/patrikdiamant/loop-templates/content-single.php on line 55
Ochranná rouška proti koronaviru COVID 19 ze 100% bavlny

#RouškyVšem

Drazí přátelé, vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli odložit šití džínů a košil na lepší dny a naplno se vrhnout na šití roušek, kterých je v České republice nedostatek. Roušky nabízíme i na našem eshopu za 199 Kč. Za každou vámi zakoupenou roušku darujeme jednu tam, kde je potřebují (lékaři, záchranáři, pacienti). Proto 1+1.

Návod na ušití ochranné rouška proti koronaviru COVID 19 ze 100% bavlny

Návod na ušití roušky

Nejedna česká domácnost má šicí stroj a proto v posledních dnech šije celé Česko. Níže vám sdílím náš střih a návod na ušití roušky. Pokud nemůžete šít, kupte si naši hotovou roušku, každou druhou darujeme nemocnicím a dalším potřebným.

Roztrhané džíny šité na míru s vysokým pasem

Příběh o sashiko metodě

Asi to znáte, jednou za čas vás přepadne chuť vyzkoušet něco nového. Když jsem před pár týdny objevil tzv. sashiko, tedy japonskou metodu vyšívání, hned jsem věděl, že to musíme dostat na naše džíny. A protože máme v Česku známé zlaté české ručičky, nebyl důvod chodit za hranice, i zde máme “japonské” české mistry této techniky. A výsledek je na stole – džíny na míru Sashiko selvedge denim

Máte denimové přání?

Napište nám ho. My se ho pokusíme splnit.

Zavřít

Přejete si dárkový poukaz?

Napište nám a o zbytek se postaráme my.

Zavřít