Ta malá kapsička. K čemu ji máme?

Říká se jim five pocket jeans. Původně měly džíny kapsu jen jednu. Poté tři, pak čtyři a  nyní běžně pět. Možná ji používáte a možná ani nevíte, že nějakou na kalhotách máte. Ale k čemu ji tam vlastně máme?

Kapsa místo hrníčku

Bez ní by dříve farmáři nebo kovbojové nevěděli kolik je hodin. Původně menší kapsička sloužila pro hodinky na řetízku. Tedy pokud jste ten řetízek čirou náhodou nedali do špatného hrníčku…

Tak to vše začalo. Kapsička byla pro hodinky bezpečným místem, kde byly schovány před okolními vlivy, dnes bychom řekli kapsáři. Časem ale hodinky vyšly z módy a tak začala sloužit dalším účelům.

Na sluchátka

Apple pár měsíců nazpět představil nová bezdrátová sluchátka. A ve stylu amerických kovbojů je přeci musíte někam dávat, jinak je ztratíte. Takže, šup s nimi do obalu a obal do 5. kapsičky.

Na klíče

Ať už od auta nebo od domova, malá kapsička by měla 90 % lidí stačit. Pokud zrovna nejste školník mající pod kontrolou desítky tříd.

Na kováky

Kam s drobnými? Nechcete-li mít peněženku plnou mincí? Můžete mít plnou vaši 5. kapsičku. Ale pokud jich nosíte jen pár, je to praktické místo. Konec ohromným peněženkám!

Na karty

Pokud jste ještě větší minimalista, pak ani tu peněženku nepotřebujete. Na kreditku, občanku nebo lítačku vám postačí pátá kapsička. Tedy pokud máte džíny od nás. Ta je pro ně dělaná přesně na míru. A že se karty zlomí? Nezlomí. Víme to… již přes 2 roky.

Na zápalky

Snad jen Chuck Norris rozdělává oheň pouhým pohledem. My ostatní potřebujeme sirky nebo zapalovač. A protože zápalky dnes používají asi už jen nostalgici ze Sušice, tak pro kuřáky na zapalovač.

Na ozdobu

Na krásné věci se krásně kouká. Možná by nám džíny bez menší kapsičky přišly zvláštní. A co takhle 5. kapsička ozdobená selvedge okrajem? To je takový detail, který dáváme k naší vyšší řadě látek. Tu v konfekci nehledejte.

A na co 5. kapsičku používáte vy?

Další články, které by vás mohly zajímat

Brocast… jiný rozhovor nejen o džínách

Když se mi bráchové Tomáš a Adam zmínili, že plánují natáčet podcasty, hned mě ta myšlenka nadchla. Zaprvý myslím, že to jsou chytrý kluci, takže o zajímavý myšlenky nebude nouze. Zadruhý mají okolo sebe další chytrý lidi, takže o zajímavý témata nebude nouze. A zatřetí si myslím, že podcasty do budoucna pofrčí… na úkor Ordinace. Možná.

Vidíte, že nic nevidíte

Nevím jak to máte vy, ale já pod košilí nosím tričko. Když se člověk potí, není to hned vidět a zároveň v chladnějších měsících ctím pravidlo, že více slabších vrstev oblečení je lepší, než méně silnějších. Takže mě neuvidíte jen v triku a péřovce, ale spíše v triku, mikině nebo svetru a slabší bundě. Výjimkou je snad jen léto, kdy rád nosím kratší košili “na ven” z kalhot.

Naše nové ponožky

Trvalo nám to dlouho. Znáte to? Řeknete si, že to za nějaký čas zvládnete a pak termín posouváte a posouváte, protože ladíte a ladíte. Jenže ve finále mi to čekání nevadí. Naše ponožky se mi totiž opravdu líbí.

Máte denimové přání?

Napište nám ho. My se ho pokusíme splnit.

Zavřít

Přejete si dárkový poukaz?

Napište nám a o zbytek se postaráme my.

Zavřít