Ta malá kapsička. K čemu ji máme?

Říká se jim five pocket jeans. Původně měly džíny kapsu jen jednu, poté tři, pak čtyři a nyní běžně pět. Možná ji používáte a možná ani nevíte, že nějakou na kalhotách máte. Ale k čemu ji tam vlastně máme?

Kapsa místo hrníčku

Bez ní by dříve farmáři nebo kovbojové nevěděli, kolik je hodin. Původně menší kapsička sloužila pro hodinky na řetízku, tedy pokud jste ten řetízek čirou náhodou nedali do špatného hrníčku. 🙂 

Tak to vše začalo. Kapsička byla pro hodinky bezpečným místem, kde byly schovány před okolními vlivy, dnes bychom řekli kapsáři. Časem ale hodinky vyšly z módy a tak začala sloužit dalším účelům.

Na sluchátka

Apple pár měsíců nazpět představil nová bezdrátová sluchátka. A ve stylu amerických kovbojů je přeci musíte někam dávat, jinak je ztratíte. Takže, šup s nimi do obalu a obal do 5. kapsičky.

Na klíče

Ať už od auta nebo od domova, malá kapsička by měla 90 % lidí stačit. Pokud zrovna nejste školník mající pod kontrolou desítky tříd.

Na kováky

Kam s drobnými? Nechcete-li mít peněženku plnou mincí? Můžete mít plnou vaši 5. kapsičku. Ale pokud jich nosíte jen pár, je to praktické místo. Konec ohromným peněženkám!

Na karty

Pokud jste ještě větší minimalista, pak ani tu peněženku nepotřebujete. Na kreditku, občanku nebo lítačku vám postačí pátá kapsička. Tedy pokud máte džíny od nás. Ta je pro ně dělaná přesně na míru. A že se karty zlomí? Nezlomí. Vím to… již přes 2 roky.

Na zápalky

Snad jen Chuck Norris rozdělává oheň pouhým pohledem. My ostatní potřebujeme sirky nebo zapalovač. A protože zápalky dnes používají asi už jen nostalgici ze Sušice, tak pro kuřáky na zapalovač.

Na ozdobu

Na krásné věci se krásně kouká. Možná by nám džíny bez menší kapsičky přišly zvláštní. A co takhle 5. kapsička ozdobená selvedge okrajem? To je takový detail, který dáváme k naší vyšší řadě látek, tu v konfekci nehledejte.

A na co 5. kapsičku používáte vy?

Další články, které by vás mohly zajímat

2 roky s džíny na míru. Jaké byly?

Zdá se to neuvěřitelné, ale jsou to přesně dva roky, co mě napadlo ušít si džíny na míru. Už mě fakt nebavilo chodit do obchoďáků, zkoušet, zkoušet, zase zkoušet a odcházet s prázdnou. 12.12.2015 jsem začal psát příběh džínů na míru.

Džíny. Příběh montérek, které dobyly svět

Džíny původně vznikly jako pracovní oblečení pro tvrdou práci amerických dělníků, horníků nebo farmářů. Byly praktické, z pořádné látky a něco vydržely. A to také díky měděným nýtům, se kterými v roce 1871 za Levi Straussem přišel Lotyšan Jacob W. Davis, protože mu chybělo rovných 68 dolarů, aby sám zaplatil potřebný patent. Všiml si, že se kapsy v rozích příliš brzy trhají a tak přišel s řešením.

Do moře v plavkách… nebo džínách?

Možná to znáte. Ležíte na odlehlé pláži u moře, slunce příjemně hřeje a vy posloucháte skřehotání ptáků a šplouchání vln. Náhle si všimnete něčeho podivného. Za prvé na vaší “opuštěné” nejste tak úplně sami a za druhé ten muž mířící do moře na sobě nemá tolik typické plavky. Do vln si to kráčí v modrých džínách. Ptáte se proč?

Máte denimové přání?

Napište nám ho. My se ho pokusíme splnit.

    Zavřít

    Přejete si dárkový poukaz?

    Napište nám a o zbytek se postaráme my.

      Zavřít