Ta malá kapsička. K čemu ji máme?

Říká se jim five pocket jeans. Původně měly džíny kapsu jen jednu. Poté tři, pak čtyři a  nyní běžně pět. Možná ji používáte a možná ani nevíte, že nějakou na kalhotách máte. Ale k čemu ji tam vlastně máme?

Kapsa místo hrníčku

Bez ní by dříve farmáři nebo kovbojové nevěděli kolik je hodin. Původně menší kapsička sloužila pro hodinky na řetízku. Tedy pokud jste ten řetízek čirou náhodou nedali do špatného hrníčku…

Tak to vše začalo. Kapsička byla pro hodinky bezpečným místem, kde byly schovány před okolními vlivy, dnes bychom řekli kapsáři. Časem ale hodinky vyšly z módy a tak začala sloužit dalším účelům.

Na sluchátka

Apple pár měsíců nazpět představil nová bezdrátová sluchátka. A ve stylu amerických kovbojů je přeci musíte někam dávat, jinak je ztratíte. Takže, šup s nimi do obalu a obal do 5. kapsičky.

Na klíče

Ať už od auta nebo od domova, malá kapsička by měla 90 % lidí stačit. Pokud zrovna nejste školník mající pod kontrolou desítky tříd.

Na kováky

Kam s drobnými? Nechcete-li mít peněženku plnou mincí? Můžete mít plnou vaši 5. kapsičku. Ale pokud jich nosíte jen pár, je to praktické místo. Konec ohromným peněženkám!

Na karty

Pokud jste ještě větší minimalista, pak ani tu peněženku nepotřebujete. Na kreditku, občanku nebo lítačku vám postačí pátá kapsička. Tedy pokud máte džíny od nás. Ta je pro ně dělaná přesně na míru. A že se karty zlomí? Nezlomí. Víme to… již přes 2 roky.

Na zápalky

Snad jen Chuck Norris rozdělává oheň pouhým pohledem. My ostatní potřebujeme sirky nebo zapalovač. A protože zápalky dnes používají asi už jen nostalgici ze Sušice, tak pro kuřáky na zapalovač.

Na ozdobu

Na krásné věci se krásně kouká. Možná by nám džíny bez menší kapsičky přišly zvláštní. A co takhle 5. kapsička ozdobená selvedge okrajem? To je takový detail, který dáváme k naší vyšší řadě látek. Tu v konfekci nehledejte.

A na co 5. kapsičku používáte vy?

Další články, které by vás mohly zajímat

O džínách a povodni

Určitě se vám to někdy stalo. Koupili jste si džíny, které se vám po prvním vyprání lehce srazily. Většinou se jedná o 2-3 % a výrobci to píší na cedulce, ale věřte, že ještě před pár desítkami let to bylo o mnoho horší. Koupili jste si džíny, které se srazily dokonce i o 10 % a to mohlo udělat třeba 10 cm na délku.

Dárkové poukazy na cokoliv

Je to pár dnů, co jsme spustili dárkové poukazy v několika hodnotách. Dárkové poukazy na džínykošile pro své blízké rádi kupuje a tak jsme přidali hodnoty od 1 000 Kč, přes 2 000 Kč až 5 000 Kč.

Představujeme vám naše klienty

Chtěli jsme to udělat už dávno. Ukázat vám naši práci prostřednictvím našich klientů. Říká se, že cesta je cíl, a proto vám v dalších měsících představíme i naši výrobu, nicméně výsledek je přeci jen cennější. Proto jsme na konci listopadu udělali pár fotek, zavzpomínali, co jsme spolu zažili a probrali pár věcí z jejich životů.

Máte denimové přání?

Napište nám ho. My se ho pokusíme splnit.

Zavřít

Přejete si dárkový poukaz?

Napište nám a o zbytek se postaráme my.

Zavřít